image

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Tepelná čerpadla > Tepelná čerpadla vzduch-vzduch

Tepelná čerpadla vzduch-vzduch

Tepelná čerpadla typu vzduch-vzduch = KLIMATIZACE

Tepelná čerpadla typu vzduch-vzduch pracují na principu odběru tepla z venkovního vzduchu, který následně zahřívá vzduch uvnitř bytu či domu. Jedná se o velice rychlý způsob vytápění, protože je vzduch ohříván přímo. Tepla tedy ve svém bytě či domě dosáhnete téměř ihned po zapnutí tepelného čerpadla. Tepelná čerpadla vzduch-vzduch fungují na stejném principu jako klimatizace. Jsou nesmírně úsporné, protože ke svému fungování potřebují pouze elektrickou energii na pohon technologického zařízení. I ta je ale téměř zanedbatelná, tvoří přibližně jen čtvrtinu provozních nákladů. Zákazník zajisté ocení i fakt, že instalace tohoto druhu tepelného čerpadla je oproti jiným druhům velice snadná.

Tepelné čerpadlo vzduch-vzduch můžeme využít např. jako doplňkové vytápění k jiným druhům, např. k elektrokotlům, podlahovému vytápění apod. Také se výborně hodí jako samostatné topení do chat, chalup a menších domů.

Jaké jsou výhody tepelného čerpadla vzduch-vzduch?

  • Nízké vstupní náklady
  • Snadná instalace
  • Rychlý způsob vytápění
  • Možnost doplňkových funkcí odvlhčování, chlazení vzduchu i jeho čištění

Jaké jsou nevýhody tohoto druhu tepelného čerpadla?

  • Neohřívá vodu
  • Hlučnost venkovní jednotky

Vyberte si z katalogu tepelných čerpadel vzduch-vzduch


Ptáte se, jak je možné, že má tepelné čerpadlo tolik výhod, z nichž žádná není rozhodně zanedbatelná? Vše vychází ze skutečnosti, že samotné tepelné čerpadlo nevyrábí teplo, ale přečerpává ho z okolního prostředí. K vytápění tedy využívá trvale udržitelného zdroje a jeho náklady na provoz jsou zcela minimální. Navíc do ovzduší nevylučují žádné nečistoty. Odradit vás od instalace může možná vysoká pořizovací cena. Můžete si být ale jisti, že díky následným nízkým nákladům na topení, se vám tato prvotní investice opravdu vyplatí. O tom, jak vybrat to nejlepší čerpadlo, které bude vyhovovat všem vašim požadavkům a možnostem, se můžete dozvědět v článku Jak vybrat tepelné čerpadlo.