image

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Tepelná čerpadla > Tepelná čerpadla vzduch-voda

Tepelná čerpadla vzduch-voda

Tepelná čerpadla typu vzduch-voda patří k nejrozšířenějším čerpadlům. Teplo čerpají v okolním prostředí, tedy ve vzduchu. Vzduch představuje neomezený a nevyčerpatelný zdroj. Proto je tím nejsnazším možným řešením vytápění objektu. Tepelná čerpadla vzduch-voda jsou schopny vytápět domy i větší objekt. Účinně vytápí objekty i v případě teploty až do - 15°C. Oproti čerpadlům země-voda, není potřeba u čerpadla vzduch-voda žádných vrtů ani velkých ploch na uložení topné sestavy.

Jaké jsou výhody tepelného čerpadla vzduch-voda?

 • Udržitelnost zdroje tepla
 • Jednoduchá instalace
 • Nižší vstupní náklady oproti jiným druhům
 • Malé nároky na prostor

Jaké jsou nevýhody tohoto druhu čerpadla?

 • Nestálost zdroje tepla (teplota vzduchu je během roku odlišná o několik stupňů)
 • Hlučnost venkovní jednotky
 • Nižší účinnost oproti jiným druhům tepelných čerpadel
 • Nevhodné do míst s velice nízkými teplotami (např. hory)
 • Tepelná čerpadla Mitsubishi

  Pro své zákazníky chceme opravdu jen to nejlepší, proto v naší nabídce naleznete tepelná čerpadla značky Mitsubishi. Nesmírnou výhodou Tepelných čerpadel Mitsubishi je jejich snadné ovládání a extrémní výkon a účinnost při nízkých venkovních teplotách. Mitsubishi Zubadan dokáže v mrazu -15°C poskytnout 100% nominálního výkonu a to řadí tento typ tepelného čerpadla na absolutní špičku na našem trhu, tento typ je vhodný i do horských oblastí. Ale i Eco a Power Inverter zaujímají přední místa, díky vysoké účinnosti, nadprůměrnému výkonu a nižší ceně jsou velmi žádané. 

  Bez názv280323u.png

  Nahlédněte do našeho katalogu tepelných čerpadel Mitsubishi a vyberte si to nejlepší řešení.

  Více textu

 • Tepelná čerpadla Daikin

  Pro své zákazníky chceme opravdu jen to nejlepší, proto v naší nabídce naleznete tepelná čerpadla značky DAIKIN. Léty prověřenou značku, která patří ke špičce na trhu. Nesmírnou výhodou čerpadle Daikin je jejich snadná instalace a ovládání, což zajisté ocení každý uživatel.

  Tepelná čerpdla Daikin představují systémy vzduch-voda. Díky unikátním technologiím představují vysoce účinné vytápění. Oproti jiným čerpadlům jsou čerpadla Daikin tím nejúspornějším a v současné době i nejmodernějším řešením pro váš dům či jiný objekt. Je vhodné téměř pro všechny domy i větší budovy s energetickou náročností až 16kW. Tepelná čerpadla Daikin jsou dodávána jako volně stojící jednotky s integrovaným bojlerem, nebo jako nástěnné varianty. Některé druhy čerpadel Daikin disponují kompaktními vnitřními jednotkami obsahující ovládání, oběhové čerpadlo, expanzní nádrž, bojler a další součásti topného systému, díky tomu tedy odpadá potřeba velké technické místnosti.

  Obrovským přínosem tepelných čerpadel Daikin jsou bezesporu nízké provozní náklady. Uveďme si příklad. Pro budovu, pro kterou vám jiní výrobci doporučí čerpadlo o výkonu 16kW s podílem elektrického ohřevu 10-30%, použití čerpadla Daikin o výkonu 14kW elektrický ohřev v průměru pouze 1%. Podobně je tomu i s účinností vytápění. V případech, kdy běžná tepelná čerpadla mají při -15°C výkon pouze 7kW, čerpadla Daikin dosahují výkonu až 11kW. Tyto skutečnosti činí z čerpadel Daikin opravdu úsporné a výkonné řešení pro váš dům, kanceláře nebo jiné objekty.

  Nahlédněte do našeho katalogu tepelných čerpadel Daikin a vyberte si to nejlepší řešení.

  Více textu


Zobrazeny 4 položky
Zobrazeny 4 položky

Ptáte se, jak je možné, že má tepelné čerpadlo tolik výhod, z nichž žádná není rozhodně zanedbatelná? Vše vychází ze skutečnosti, že samotné tepelné čerpadlo nevyrábí teplo, ale přečerpává ho z okolního prostředí. K vytápění tedy využívá trvale udržitelného zdroje a jeho náklady na provoz jsou zcela minimální. Navíc do ovzduší nevylučují žádné nečistoty. Odradit vás od instalace může možná vysoká pořizovací cena. Můžete si být ale jisti, že díky následným nízkým nákladům na topení, se vám tato prvotní investice opravdu vyplatí. O tom, jak vybrat to nejlepší čerpadlo, které bude vyhovovat všem vašim požadavkům a možnostem, se můžete dozvědět v článku Jak vybrat tepelné čerpadlo.