image

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Tepelná čerpadla > Tepelná čerpadla vzduch-voda

Tepelná čerpadla vzduch-voda

Tepelná čerpadla typu vzduch-voda patří k nejrozšířenějším čerpadlům. Teplo čerpají v okolním prostředí, tedy ve vzduchu. Vzduch představuje neomezený a nevyčerpatelný zdroj. Proto je tím nejsnazším možným řešením vytápění objektu. Tepelná čerpadla vzduch-voda jsou schopny vytápět domy i větší objekt. Účinně vytápí objekty i v případě teploty až do - 15°C. Oproti čerpadlům země-voda, není potřeba u čerpadla vzduch-voda žádných vrtů ani velkých ploch na uložení topné sestavy.

Jaké jsou výhody tepelného čerpadla vzduch-voda?

 • Udržitelnost zdroje tepla
 • Jednoduchá instalace
 • Nižší vstupní náklady oproti jiným druhům
 • Malé nároky na prostor

Jaké jsou nevýhody tohoto druhu čerpadla?

 • Nestálost zdroje tepla (teplota vzduchu je během roku odlišná o několik stupňů)
 • Hlučnost venkovní jednotky
 • Nižší účinnost oproti jiným druhům tepelných čerpadel
 • Nevhodné do míst s velice nízkými teplotami (např. hory)
 • Tepelná čerpadla Mitsubishi

  Tepelná čerpadla Mitsubishi: spolehlivost a výkon v každém počasí

  Pro ty, kteří hledají efektivní a spolehlivé řešení pro vytápění svého domova, nabízíme špičková tepelná čerpadla značky Mitsubishi. Tato zařízení jsou vyhlášená svou vysokou účinností a schopností poskytovat stabilní výkon i v extrémních klimatických podmínkách.

   

   

 • Tepelná čerpadla Daikin

  Tepelná čerpadla Daikin: pokud hledáte efektivní a úsporné řešení vytápění

  Pro své zákazníky chceme opravdu jen to nejlepší, proto v naší nabídce naleznete tepelná čerpadla značky Daikin. Tato léty prověřená značka patří ke špičce na trhu a nabízí snadnou instalaci a ovládání, což ocení každý uživatel.


Zobrazeno 5 položek
Zobrazeno 5 položek

Ptáte se, jak je možné, že má tepelné čerpadlo tolik výhod, z nichž žádná není rozhodně zanedbatelná? Vše vychází ze skutečnosti, že samotné tepelné čerpadlo nevyrábí teplo, ale přečerpává ho z okolního prostředí. K vytápění tedy využívá trvale udržitelného zdroje a jeho náklady na provoz jsou zcela minimální. Navíc do ovzduší nevylučují žádné nečistoty. Odradit vás od instalace může možná vysoká pořizovací cena. Můžete si být ale jisti, že díky následným nízkým nákladům na topení, se vám tato prvotní investice opravdu vyplatí. O tom, jak vybrat to nejlepší čerpadlo, které bude vyhovovat všem vašim požadavkům a možnostem, se můžete dozvědět v článku Jak vybrat tepelné čerpadlo.