image

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Časté otázky > Klimatizace do domu

Klimatizace do domuKlimatizace do domu: Zajištění optimálního prostředí pro váš domov

Klimatizace do domu dnes představuje téměř nezbytnou součást každé domácnosti. Značný vliv na to má především proměnlivé klima a potřeba regulovat vnitřní teplotu. Pojďme se v následujícím článku podívat na klimatizace do domu více detailněji.

Proč pořídit klimatizaci do domu?

Klimatizace do domu vám nabízí způsob, jak vytvořit opravdu kvalitní podmínky pro život. S instalací klimatizace do domu získáte mnoho výhod, díky nimž se váš domov stane naprostou oázou. Kvalitní klimatizace:

  • Udržuje příjemnou teplotu podle vašich představ.
  • Zlepšuje kvalitu vzduchu (čištěním od alergenů).
  • Snižuje vlhkost v domě.

Není tajemstvím, že optimální teplota a čistý vzduch podporují produktivitu, zbavují stresu a zajišťují kvalitní spánek. To vše jsou nezanedbatelné přínosy, které klimatizací získáte.

Investujte do svého pohodlí, investujte do klimatizace.

Vybrané klimatizace do domu

Kompletní katalog klimatizací

Jaký typ klimatizace je vhodný do domu?

Hledáte-li vhodnou klimatizaci do svého domu, zajisté se setkáte s pojmy split a multisplit. Jedná se o dva základní typy klimatizací, které se od sebe liší počtem jednotek. Tyto systémy se skládají z 1 až 6 vnitřních jednotek a jsou vhodné pro chlazení jedné či více místností. Výhodou těchto systémů je, že umožňují regulaci teploty v každé místnosti nezávisle na sobě.

Při výběru klimatizace do domu se setkáte také s pojmem „klimatizace kanálovým systémem“. Tento typ klimatizace je vhodný zejména pro domy s centralizovaným větráním. Výhodou kanálového systému je skryté provedení, které nijak nenaruší celkový dojem vašeho interiéru. Výjimku tvoří pouze výdechy, které jsou ale opravdu nenápadné. Oproti splitovým a multisplitovým klimatizacím je poněkud složitější regulace v místnostech. Zároveň je zapotřebí počítat s vyšší pořizovací cenou.

Jak vybrat správnou klimatizaci do domu?

klimatizace do domu PlzeňPři výběru klimatizace do domu je důležité zvážit několik faktorů. Tím nejzákladnějším je velikost domu a jednotlivých místností. Obecně platí, že čím menší dům a místnosti, tím slabší klimatizace vám postačí. Dále je zapotřebí zvážit i další parametry jednotlivých místností, v nichž bude klimatizace fungovat. Jsou to především velikost a počet oken, orientace na určitou světovou stranu atd. Při výběru vás bude zajisté zajímat také hlučnost vnitřních i venkovních jednotek. Můžete si být jisti, že veškeré námi nabízené klimatizace patří spíše k těm tišším. Těmi nejtiššími systémy se mohou pochlubit například značky Samsung a Haier.

Každá klimatizace je označena energetickým štítkem, který hraje při výběru vhodné klimatizace do domu také velmi důležitou roli. Tento štítek totiž udává, jaká je energetická účinnost klimatizace. Čím vyšší energetická třída, tím více nákladů na energie vám ušetří. A to opravdu dlouhodobě. Počáteční investice se vám tedy v průběhu let navrátí. A to je důvod si energetické účinnosti všímat už při samotném výběru klimatizace do domu.

V neposlední řadě nezapomínejte při výběru také na vlastní požadavky a představy. Zamyslete se nad tím, co vše od klimatizace očekáváte a jaké funkce by rozhodně měla mít.

Na trhu je opravdu velké množství klimatizací, svěřte svůj výběr nám. Na základě vašich požadavků a našich zkušeností pro vás vybereme to nejlepší řešení.

Jak nainstalovat klimatizaci do domu?

Správná instalace je základem pro efektivní fungování každé klimatizace. Proto doporučujeme svěřit instalaci klimatizace vždy odborníkům. Využijte našich služeb a nechte si od nás nejen poradit s výběrem klimatizace do domu, ale také si nechte novou klimatizaci nainstalovat přímo od nás. Náš tým kvalifikovaných montérů vám zajistí rychlou a precizně provedenou instalaci. Kontaktujte nás a svěřte nám své pohodlí.

Pravidelná údržba a servis klimatizace do domu jako základ úspěchu

Abyste si zajistili opravdu dlouhodobé optimální fungování klimatizace do domu, je zapotřebí jí věnovat čas a potřebnou péči. Pravidelným čištěním a výměnou filtrů prodlužujete životnost klimatizace, a tím i vaši spokojenost. Jak o klimatizaci správně pečovat vám ukážeme při samotné instalaci.

Klimatizace do domu = moderní řešení pro vaši domácnost

Dnešní klimatizace disponují díky vývoji technologií nejrůznějšími funkcemi, díky nimž se ještě o mnoho zvýší komfort ve vašem domě. Zaujmout by vás mohla např. možnost dálkového ovládání přes váš mobilní počítač. Zapněte si svou klimatizaci prostřednictvím mobilu a zajistěte si tak, že se vrátíte do příjemně ochlazeného domu. Dalšími možnostmi, které můžete s některými klimatizacemi získat, jsou ionizace, programovatelný termostat určující přesnou teplotu v různých časech apod. Ve spojitosti s moderním řešením je důležité zmínit také vzhled klimatizací. Pryč už jsou totiž doby, kdy klimatizace tvořily samé velké nevzhledné „krabice“. Klimatizace v domě vám svým designem vytvoří dokonalý doplněk vašeho interiéru.

Klimatizace do domu vám umožní vytvořit příjemné a pohodlné prostředí pro váš život. Proto neváhejte a nezalekněte se prvotní investice. Ta se vám v průběhu let s kvalitní klimatizací navrátí. Pořiďte si vhodnou klimatizaci, získáte kontrolu nad teplotou a vzduchem ve svém domě.

Kompletní katalog klimatizací